dodaj do ulubionych   |   strona główna  
 

  |   NOCLEGI   |   INFORMATOR   |   FOTOGALERIA   |   KONTAKT     |   REKLAMA  |

   


Atrakcje Turystyczne

Ruiny kościoła
To pozostałość po wybudowanym na przełomie XIV i XV wieku gotyckim kościele pw. św. Mikołaja. Świątynia pierwotnie wzniesiona w odległości ok. 1,8-2 km od brzegu morza, pośrodku wsi, uległa zniszczeniu w wyniku procesów abrazyjnych. Do dzisiaj zachowała się jedynie południowa ściana kościoła znajdująca się u szczytu klifu. W 1891 r. w wyniku podmywania klifu ukazały się pierwsze kamienie fundamentowe, natomiast w 1900 r. morze zabrało pierwszy fragment przypory. W nocy z 8 na 9 marca 1901 r. runęła ściana północna. Przez kolejne dziesięciolecia morze zabierało kolejne fragmenty kościoła. Ruiny kościoła w Trzęsaczu to jedyna tego typu atrakcja w Europie. Specjaliści przewidują, że mimo prac zabezpieczających za kilka lat znikną ostatnie ślady jego istnienia.


 

Brzeg klifowy w Trzęsaczu
To  miejsce wyjątkowe, po którym można spacerować i podejść aż do samego urwiska skąd rozciąga się piękny widok na morze. Kilkunastometrowa, niemal pionowa ściana robi niezapomniane wrażenie. Nieodzownym widokiem przy sprzyjającym wietrze są paralotniarze, którzy upodobali sobie to miejsce do latania.
Multimedialne Muzeum na Klifie
Na urokliwym Wybrzeżu Rewalskim, na trasie wycieczek zmierzających po największych nadmorskich atrakcjach Pomorza Zachodniego, między Kołobrzegiem a Świnoujściem, w sercu Trzęsacza, znajduje się Multimedialne Muzeum na Klifie.

Odwiedzających przywita całkowicie nowa ekspozycja, zaprojektowana i zrealizowana przez jedną z czołowych europejskich agencji, we współpracy z niemieckimi i skandynawskimi placówkami muzealnymi. Dzięki temu Multimedialne Muzeum na Klifie jest jednym z najnowocześniejszych obiektów edukacyjno-rozrywkowych na polskim wybrzeżu.

W nowych salach, za pomocą najnowocześniejszych narzędzi multimedialnych przedstawiona będzie historia kościoła w Trzęsaczu, kolejne etapy walki z żywiołem, lokalne legendy oraz wiele ciekawostek geograficznych.

Muzeum kieruje swoją ofertę do każdej grupy wiekowej. Z pewnością, zarówno dorośli, jak i dzieci będą się świetnie bawić podczas zwiedzania nowej ekspozycji, a dzięki zastosowanym nowoczesnym technologiom uda się efektywnie i ciekawie połączyć naukę z rozrywką. Muzeum na Klifie w Trzęsaczu to nie tylko spotkanie z historią regionu, lecz także niebanalna lekcja wyobraźni dla wszystkich. Więcej informacji na
www.muzeumtrzesacz.pl


Pałac Trzęsacz
P
ołożony jest w południowej części miejscowości przy ul. Kamieńskiej 9. Jest to zespół pałacowo-folwarczny z XVIII i XIX wieku. Na szczególną uwagę zasługuje przypałacowy park, założony ponad 200 lat temu. W 2004 roku Pałac zmienił właściciela i wznowił swoją ofertę turystyczną ( pokoje gościnne i ośrodek jeździecki) nawiązując  do dawnych tradycji.


 


Kolejka wąskotorowa
"Ciuchcia - Retro - Expres" wyjeżdża rano z Gryfic i przez cały dzień kursuje przez miejscowości: Trzęsacz, Rewal, Niechorze i Pogorzelicę. Stare wagony i zabytkowy parowóz o romantycznym imieniu "PARYS" sprawia, że czujemy się jak w przeszłości. Ciuchcia jeździ od czerwca do września kilka razy dziennie,
a zabytkowy parowóz Parys jeździ w każdą Niedzielę. Po sezonie cały tabor można zobaczyć w Muzeum Kolei Wąskotorowych w Gryficach.


 


Latarnia morska w Niechorzu
Niewątpliwie największą atrakcją obu miejscowości tj. Niechorza i Pogorzelicy jest wysoka na 45 m latarnia morska w Niechorzu. Po pokonaniu ponad dwustu stopni możemy podziwiać wspaniały widok na Niechorze, Pogorzelice, Jezioro Liwia Łuża, brzeg morski  i morze na wiele kilometrów. Latarnia liczy  ponad 130 lat. Po raz pierwszy zabłysło na niej światło w 1866 rok. W czasie wojny została uszkodzona i gruntowanie odbudowana.  Światło z tej latarni dzięki specjalnej żarówce 1000W można dojrzeć  z odległości ponad 20 mil morskich. Latarnię można zwiedzać codziennie w godzinach od 10:00 do 18:00.
 


Muzeum Rybołówstwa w Niechorzu  
Prezentowana w muzeum ekspozycja ukazuje specyfikę zawodu rybaka, posługującego się w swojej pracy wieloma narzędziami, sprzętem pomocniczym. W ciągu wakacji letnich 2003 roku oprócz stałej wystawy  można oglądać wystawy czasowe: akwarystyczna - "Życie rafy koralowej" oraz "Przyroda Wybrzeża Bałtyku".


 


 Źródło: www.wikipedia.pl , www.niechorze.com , www.muzeumtrzesacz.pl


 

Powrót

    Strona Główna